Tdcs چیست؟ (tdcs در کرج)

دستگاه tdcs  یکی از دستگاههای مربوط به نوروتراپی است .  از این  وسیله درمانی هم اکنون در اکثر کشورهای پیشرفته استفاده  می شود زیرا کاملا بی ضرر و بدون  عوارض است. بنابراین tdcs دستگاهی است که برای درمان سلول های عصبی  و یا بیماری های مربوط به اعصاب بکار می رود.

این دستگاه دارای یک باطری ۹ ولتی است که به وسیله دو الکترود جریان ضعیف الکتریکی به قدرت  حداکثر ۲ میلی آمپر را به مناطق کورتکس مغز میفرستد. این جریان باعث افزایش فعالیت قسمت های از مغز که دچار آسیب شده اند و یا دچار کم کاری هستند می شود.

این دستگاه به دلیل اینکه عوارض خاصی ندارد رفته رفته در اکثر اختلالات سیستم عصبی استفاده خواهد شد. تاثیر این دستگاه بر روی اختلالات بعد از سکته مغزی و همچنین افسردگی و مشکلات مغزی در مقالات مثبت بوده است.

با توجه به اینکه هر ناحیه از مغز کار خاصی و وظیفه اختصاصی خود را دارد، اکترودها بسته به نوع اختلال و شدت آن در قسمت های مختلف مغز قرار خواهد گرفت. برای رسانای بهتر و جریان بهتر الکترودها داخل اسفنجی که با محلول آب نمک خیس شده است قرار داده می شود.

کلینیک کاردرمانی و گفتاردرمانی کرج چندین سال است که از دستگاه tdcs استفاده می کند. پیشرفت درمان مراجعین با ترکیب کاردرمانی و گفتاردرمانی سنتی همراه با تحریک الکتریکی با دستگاه tdcs بهتر بوده است.

از دستگاه tdcs همچنین برای افراد سالم به منظور ارتقا سطح عملکرد مغزی می توان استفاده کرد.

هر دوره مقالات علمی بیشتری منتشر می شود که نشان دهنده تاثیر مثبت این دستگاه بر

روی اختلالات مغزی می باشد.

در تحقیقی که بر روی کودکان فلج مغزی اسپاستیک انجام شده بود تاثیر tdcs بر روی

پیشرفت حرکتی این کودکان گزارش شده بود.

 

 

2 دیدگاه در n “Tdcs چیست؟ (tdcs در کرج)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *